Witaj w świecie HotelMenago!

Jest mi niezwykle miło powitać Cię w świecie HotelMenago. Może jesteś już managerem hotelu lub aspirujesz do tego by nim być? Może pracujesz w recepcji, dziale marketingu i sprzedaży czy F&B? Chcesz zabłysnąć nowym pomysłem przed szefem lub zmienić coś w swoim hotelu? Jeśli tak, to znajdziesz tu dla siebie szereg ciekawych wskazówek, inspiracji i narzędzi.

Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad sposobem upustu moich pomysłów, wiedzy i przemyśleń, a moja codzienna praca, jako menedżer hotelu, skutecznie skłania mnie do refleksji nad pytaniami:

„Czy to wszystko na co Cię stać? Czy naprawdę realizujesz swoją pasję i marzenia? Czy jesteś tam, gdzie chcesz być?”.

Odpowiedź sama bardzo szybko przyszła mi się do głowy. To nie jest wszystko co potrafię zrobić dla tego hotelu i mojego zespołu. To nie jest wszystko co mogłem zrobić, aby nasi Goście poczuli się jak w domu.

Zrealizowałem swoje marzenie z młodzieńczych lat – zostałem dyrektorem hotelu. Ukończone technikum hotelarskie i studia z zakresu turystyki, hotelarstwa i rekreacji dały mi solidną podbudowę do bycia recepcjonistą hotelowym i nauczyły podstaw gościnności. Ale kolejne lata doświadczeń, nie tylko podczas pracy w hotelu (bo pracowałem też w innych branżach), pozwoliły na osiągnięcie tego celu.

Przyznam się w tym miejscu (i jest to moje bardzo osobiste wyznanie), że tego bloga założyłem po to, aby nieco na nowo poukładać “życie” hotelu, w którym mam okazję pracować. W zasadzie, na tę chwilę, już nic nie mogę w nim zmienić w sensie fizycznym (inwestycyjnym). Niemniej jednak mogę wciąż podejmować nowe wyzwania, odświeżyć i udoskonalić standardy pracy i obsługi Gości oraz tworzyć i pielęgnować przyjazną atmosferę do pracy.

Ale od dziś jestem tu także dla Was. Pragnę dzielić się zdobytą przez lata wiedzą, pomysłami i wskazówkami nie tylko w zarządzaniu hotelem i kreowaniu coraz lepszej jakości obsługi Waszych Gości, ale też w udoskonaleniu siebie jako hotelarza. Opowiem Wam również o wielu dylematach przed jakimi staje menager hotelu oraz pułapkach w jakie można wpaść.

Życzę miłej lektury, a w razie jakichkolwiek pytań chętnie służę pomocą i radą.

Wasz HotelMenago!

P.S. Już wkrótce zapraszam do obserwowania profili społecznościowych HotelMenago na Facebooku i Instagramie.

Udostępnij: